Wydawca treści
ZANOCUJ W LESIE
Nadleśnictwo Warcino należy do jednego z 46 Nadleśnictw, które w 2019 przystąpiły do pilotażu obszarów przeznaczonych do uprawiania bushcraftu i surwiwalu.
Od 1 maja 2021 r. stajemy się miejscem kolejnego badania pilotażowego jakim jest dopuszczenie gotowania na kuchenkach gazowych.
Wyznaczona przez Nas strefa, to obszar przeznaczony dla miłośników bushcraftu i surwiwalu, ale też po prostu ludzi którzy chcą przenocować w lesie "na dziko" bez specjalnej infrastruktury.
Lokalizacja widoczna jest również na mapie https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/mapy oraz z poziomu aplikacji Mbdl, z menu wybierz – mapy BDL – mapa zagospodarowania turystycznego.
Zanim udasz się na wyprawę zapoznaj się z:
1. Regulaminem korzystania z wyznaczonego obszaru do programu "Zanocuj w lesie"- załącznik nr 1
2. Informacjami, gdzie wyznaczone są miejsca do rozpalenia ogniska i czy te są zaopatrywane w drewno i na jakich zasadach można z niego korzystać. Jeśli nie, należy drewno przynieść ze sobą. W Nadleśnictwie Warcino nie ma miejsc wyznaczonych do rozpalania ognisk. Jeżeli wystąpiła by taka konieczność takie miejsce wskaże miejscowy leśniczy.
3. Mapą okresowego zakazu wstępu do lasu https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/
Przed wyjściem do lasu, sprawdź, czy obszar nie znajduje się na obszarze objętym zakazem.
4. Zasadami bezpiecznego korzystania z lasu oraz z informacjami, gdzie mogą być prowadzone prace gospodarcze.
Na powierzchnie te obowiązuje zakaz wstępu.
5. Z czasowymi wyłączeniami/zmianami przebiegu szlaków.
6. W okresie jesiennym i zimowym z terminami polowań zbiorowych, które koła łowieckie mają obowiązek podawać do wiadomości gmin. Na obszar na którym odbywa się polowanie, obowiązuje zakaz wstępu!
7. Jeśli Twój nocleg przewiduje więcej niż 2 noce lub/i więcej niż 9 osób w jednym miejscu musisz wypełnić formularz zgłoszenia noclegów i uzyskać zgodę nadleśnictwa. Zgłoszenie następuje poprzez wypełnienie formularza (do pobrania poniżej – Materiały do pobrania) oraz przesłanie go na adres warcino@szczecinek.lasy.gov.pl nie później niż 2 dni robocze od planowanego noclegu. Pozytywna odpowiedź mailowa z nadleśnictwa jest wyrażeniem zgody na zaplanowane noclegi.
Kontakt do koordynatora programu w Nadleśnictwie Warcino: 668 321 749
Kontakt do leśniczego Leśnictwa Podgóry 696 461 414
Jeżeli skorzystasz z naszej propozycji spędzania wolnego czasu na łonie natury poświęć proszę kilka minut na wypełnienie ankiety, która znajduje się w linku poniżej
Ankieta dla użytkowników jest anonimowa i przeznaczona dla wszystkich osób korzystających turystycznie i rekreacyjnie z lasów http://personal.ewaluacja.eu/index.php/544185?lang=pl
Najnowsze aktualności
Ogłoszenie o przetargu ofertowym na sprzedaż tusz zwierzyny łownej
Ogłoszenie o przetargu ofertowym na sprzedaż tusz zwierzyny łownej
Ogłoszenie o przetargu ofertowym na sprzedaż tusz
zwierzyny łownej
Nadleśnictwo Warcino ogłasza przetarg ofertowy na sprzedaż tusz zwierzyny łownej
pozyskanej w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Warcino.
1. Przedmiotem przetargu są tusze jelenia o łącznej wadze 7000 kg, sarny o łącznej wadze 150 kg oraz dzika o łącznej wadze 3000 kg pozyskane w Ośrodku Hodowli Zwierzyny Nadleśnictwa Warcino w okresie od 15.07.2025 r. do 31.03.2026 r.
2. Masa tusz stanowi wielkość szacowaną i może różnić się z wykonaniem +/- 40%
3. W przetargu mogą wziąć udział podmioty prowadzące działalność gospodarczą lub profesjonalnie trudniące się działalnością związaną z obrotem, przetwórstwem lub sprzedażą tusz zwierząt łownych.
4. Odbiór tusz będzie odbywał się z chłodni będącej własnością Nadleśnictwa Warcino w miejscowości Kawka 4, 77-230 Kępice.
5. Kryterium oceny oferty będzie cena netto za 1 kg tuszy I klasy jakości.
6. Termin składania oferty upływa z dniem 10.07.2025r. o godz. 10.00.
7. Oferty na załączonym formularzu można składać w formie elektronicznej na adres: warcino@szczecinek.lasy.gov.pl lub w formie tradycyjnej na adres: Nadleśnictwo Warcino z siedzibą w Kępicach, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 11A, 77-230 Kępice.
8. Nadleśnictwo Warcino zastrzega sobie prawo do unieważnienia przetargu lub odstąpienia od przetargu bez podania przyczyny na każdym etapie postępowania.