Zwierzęta

Co zrobić kiedy natrafimy w lesie na martwe lub ranne zwierzę? Ukąsiła mnie żmija – co teraz? Potrąciłem samochodem zwierzę. Co robić? – odpowiedzi na te i inne pytania.

Samochód

Czy mogę wjechać samochodem do lasu? Skąd mam wiedzieć czy droga jest publiczna czy leśna? Czy strażnik leśny może nałożyć mandat? - odpowiedzi na te i inne pytania.

Grzyby

Kogo mogę się poradzić w sprawie zebranych w lesie grzybów, czy grzyby w lesie można zbierać bez ograniczeń, czy znalezione grzyby należy wykręcać, czy wycinać - odpowiedzi na te i inne pytania.

Drewno

Czy mogę zebrać na opał leżące w lesie drewno, gdzie mogę kupić drewno opałowe, czy leśnicy sprzedają świąteczne choinki - odpowiedzi na te i inne pytania.

Biwakowanie

Czy mogę rozpalić ognisko w lesie, czy mogę zebrać leżący w lesie chrust, czy mogę rozbić w lesie namiot - odpowiedzi na te i inne pytania.

Bezpieczeństwo

Co warto zabrać na spacer do lasu, jak odnaleźć się w lesie, dlaczego natknąłem się na zakaz wstępu do lasu - odpowiedzi na te i inne pytania.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

SADZIMY DLA KLIMATU

SADZIMY DLA KLIMATU

SADZIMY DLA KLIMATU

Pod takim hasłem w ramach obchodów 50-lecia Światowego Dnia Ziemi chcemy zachęcić Państwa do posadzenia drzew przy swoich domach, ogródkach i działkach. Wychodząc na przeciw Nadleśnictwo Warcino przygotowało 100 szt. sadzonek rodzimych gatunków drzew. Sadzonki drzew, wydawane bedą w godz. od 10.00 -14.00 lub do wyczerpania zapasów przy siedzibie Nadleśnictwa Warcino. Przy odbiorze sadzonek prosimy o zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa sanitarnego. Zachowajmy odległość i odpowiednią ilość osób przy punkcie odbioru.

Akcję sadzenia drzew zainicjował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.