Asset Publisher Asset Publisher

Pomniki przyrody w Nadleśnictwie Warcino

Pomnikami przyrody są pojedyncze twory przyrody żywej i nieożywionej lub ich skupiska o szczególnej wartości przyrodniczej, naukowej, kulturowej, historycznej lub krajobrazowej oraz odznaczające się indywidualnymi cechami, wyróżniającymi je wśród innych tworów, okazałych rozmiarów drzewa, krzewy gatunków rodzimych lub obcych, żródła, wodospady, wywierzyska, skałki, jary, głazy narzutowe oraz jaskinie.

Na gruntach Nadleśnictwa Warcino występuje 40 prawnie uznanych pomników przyrody: 19 pojedynczych egzemplarzy okazałych gatunków drzew, 6 grup drzew oraz 13 głazów narzutowych.
Wśród drzew są: dęby szypułkowe (33 szt.), buki zwyczajne (3 szt.) oraz po 1 szt. sosny zwyczajnej i jesionu wyniosłego.

 

Pomniki przyrody uznane zostały na mocy:

  • Ogłoszenia Wojewody Słupskiego z dnia 31.05.1984 r.
  • Rozporządzenia Nr 51/95 Wojewody Słupskiego z dnia 28.08.1995 r.
  • Ogłoszenia Wojewody Słupskiego z dnia 04.12.1978 r.
  • Rozporządzenia Nr 2/90 Wojewody Słupskiego z dnia 31.07.1990 r.

 


Asset Publisher Asset Publisher

Back

Otwarte Zaproszenie do uczestnictwa i prac w Zespole Lokalnej Współpracy

Otwarte Zaproszenie do uczestnictwa i prac w Zespole Lokalnej Współpracy

Nadleśnictwo Warcino serdecznie zaprasza do członkostwa i uczestnictwa

w pracach Zespołu Lokalnej Współpracy.

 

Zespół Lokalnej Współpracy (ZLW) będzie organem doradczym i opiniodawczym w sprawach związanych z zagospodarowaniem lasów o zwiększonej funkcji społecznej na gruntach w zarządzie nadleśnictwa. Nadleśnictwo Warcino planuje w najbliższym czasie powołać ZLW, zgodnie z wytycznymi zarządzenia Dyrektora Lasów Państwowych nr 58 z dnia 5 lipca 2022 roku.

 

Zespół Lokalnej Współpracy składać się będzie z przedstawicieli samorządów, uczelni oraz osób i organizacji lokalnych zaangażowanych w problematykę leśną lub aktywnie korzystających z lasu, składających uwagi i pytania do nadleśnictwa, publikujących opracowania dotyczące lokalnych lasów, aktywnych w mediach społecznościowych.

 

Zespół Lokalnej Współpracy powołuje się w celu poprawy dialogu społecznego, wymiany informacji oraz konsultowania założeń do budowy projektu „Planu Urządzenia Lasu dla Nadleśnictwie Warcino na lata 2026-2035”. W szczególnych przypadkach możliwe jest omówienie bieżących zamierzeń gospodarczych z przedstawicielami lokalnej społeczności.

 

Osoby zainteresowane członkostwem w w/w Zespole mogą zgłaszać się do Pani Karoliny Gronostaj, Specjalisty Służby Leśnej ds. Społecznych funkcji lasu na adres @ : karolina.gronostaj@szczecinek.lasy.gov.pl w terminie do 05.05.2024r.